Reklama
Reklama

W trakcie koszenia zarośli uszkodzono nowe kosze gabionowe na nadwarciańskim brzegu. Można się skaleczyć o wystające druty

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Do uszkodzeń doszło pod koniec ubiegłego tygodnia.

O sprawie poinformował nas Czytelnik. - Na odcinku od mostu Rocha do plaży "Klub Na Fali" napotkałem pełno zerwanej siatki stalowej i wystających drutów tworzących kosze z kamieniami. Brzegi Warty zostały odnowione przez zerwanie betonowych płyt i umieszczenie koszy wypełnionych kamieniami (odcinek hetmańska - most św. Rocha). Warto zachować ostrożność podchodząc do brzegu, by nie skaleczyć się wystającymi drutami - napisał.

O sprawie poinformowaliśmy w piątek Wody Polskie. - Kierownik Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Nadzoru Wodnego Poznań Katarzyna Seraszek potwierdziła zdarzenie - wyjaśniła nam Beata Zoła z Wód Polskich w Poznaniu. - Uzgodniła z wykonawcą prac, że w piątek zabezpieczy teren tak, aby do czasu naprawy nic się nikomu nie stało - dodała.

Przypomnijmy, że duża inwestycja polegająca na wymianie betonowych brzegów Warty na te z koszy gabionowych objęła odcinek rzeki pomiędzy mostem Przemysła I a rozwidleniem Warty i Cybiny. Zmieniły się brzegi po dwóch stronach Warty. Zamiast betonu pojawiły się na nich kosze i materace gabionowe wypełnione kamieniami i humusem, które zostały pokryte zielenią. Miasto realizowało inwestycję we współpracy z Wodami Polskimi. Koszt to ponad 30 mln złotych, z czego dofinansowanie wyniosło 85%. Prace ukończono niespełna rok temu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro