Reklama
Reklama

Po zapowiadanych ulewach stany wód w rzekach mogą gwałtownie wzrosnąć. Niewykluczone podtopienia

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Małgorzata
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Małgorzata

IMGW wydał ostrzeżenie hydrologiczne również dla Wielkopolski.

Ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia obowiązuje w niedzielę od godziny 18:00 do godziny 7:00 w poniedziałek i obejmuje obszar: Warta górna do Poraja, Warta górna od Poraja do Liswarty, Liswarta, Warta górna od Liswarty do Widawki, Oleśnica, Grabia, Nieciecz, Widawka, Warta górna od Widawki do Zb. Jeziorsko, Warta środkowa od Zb. Jeziorsko do Rgilewki, Warta środkowa od Rgilewki do Prosny, Ner, Rgilewka, Kiełbaska, Powa, Bawół, Prosna górna, Niesób, Łużyca, Prosna środkowa, Ołobok, Swędrnia, Prosna dolna, Noteć górna (kujawsko-pomorskie, łódzkie, opolskie, śląskie, wielkopolskie)

"W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody, lokalnie podtopienia
" - czytamy w komunikacie IMGW. "Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego występowania może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich)" - informuje IMGW.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 70 procent.

O aktualnych ostrzeżeniach meteorologicznych dla naszego województwa pisaliśmy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro