Reklama
Reklama

IMGW znów ostrzega!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Jaś Fasola
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Jaś Fasola

Sytuacja dotyczy między innymi intensywnych opadów deszczu, ale nie tylko.

Ostrzeżenie o intensywnych opadach deszczu w godzinach od 14:00 w niedzielę do 3:00 w poniedziałek obowiązuje w powiatach: czarnkowsko-trzcianeckim, gnieźnieńskim, gostyńskim, grodziskim, jarocińskim, Kaliszu, Koninie, konińskim, kościańskim, krotoszyńskim, leszczyńskim, Lesznie, międzychodzkim, nowotomyskim, obornickim, ostrowskim, pleszewskim, Poznaniu, poznańskim, rawickim, słupeckim, szamotulskim, średzkim, śremskim, wolsztyńskim i wrzesińskim.

Z kolei w godzinach od godziny 16:00 w niedzielę do godziny 5:00 w poniedziałek to samo ostrzeżenie obejmuje też powiaty: chodzieski, pilski, wągrowiecki, złotowski.

"Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów do 35 mm" - czytamy w komunikacie IMGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 70 procent.

To nie jedyne ostrzeżenie. W powiatach: kaliskim, kępińskim, kolskim, ostrzeszowskim i turecki od godziny 18:00 w niedzielę do 5:00 w poniedziałek obowiązuje ostrzeżenie o burzach z gradem.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad" - informuje IMGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 procent.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro