Reklama

"Spłonął cały dorobek jego życia". Sąsiedzi jednoczą siły, żeby pomóc pogorzelcowi. Ogień strawił jego dom, a on został z niczym

fot. pomagam.pl
fot. pomagam.pl

Chodzi o pożar w Tarnowie Podgórnym, do którego doszło w środę.

Redakcja epoznan.pl relacjonowała na łamach dramatyczną sytuację, jaka miała miejsce w Tarnowie Podgórnym. Palił się dach domu przy ul. Jesiennej. Kłęby dymu były widoczne z daleka. Z budynku ewakuowano jedną osobę.

Pożar strawił cały dorobek życia pana Grzegorza. Sąsiedzi postanowili mu pomóc w trudnym dla niego czasie.

Do redakcji zwrócił się sąsiad pana Grzegorza - Pisaliście w czwartek o spalonym domie w Tarnowie Podgórnym. Moglibyście opublikować link do zbiórki, która ma pomóc osobie poszkodowane? - Czytelnik napisał w piątek wieczorem.

Dzień dobry, drodzy Mieszkańcy gminy Tarnowo Podgórne. W środę doszło do tragedii w życiu jednego z naszych sąsiadów. Spłonął dom i dorobek życia.. Wczoraj rozmawiałam z Panem Grzegorzem, jest zbyt skromy i przybity, aby prosić o pomoc. Uzyskałam jednak zgodę od Pana Grzegorza, aby opisać Jego sytuację - napisała sąsiadka pana Grzegorza na grupie społecznościowej "Mieszkańcy Gminy Tarnowo Podgórne". Jej wpis spotkał się z ogromnym odzewem sąsiadów. Zaproponowali nie tylko materialną pomoc, ale również w postaci posiłków oraz odzieży i najpotrzebniejszych rzeczy. Sąsiadka za zgodą pana Grzegorza założyła zbiórkę, na której każdy chętny może wesprzeć go, aby mógł choć w jakiejś części odbudować dom. Według relacji sąsiadów, dom był całym dorobkiem jego życia. Obecnie jest przygnębiony sytuacją, z trudem zgodził się na założenie zbiórki.

Obecnie uzbierano na stronie zbiórki 8 478 złotych, do celu brakuje około 11 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro