Reklama
Reklama

"Kupcie Gądeckiemu nocnik na 50. rocznicę kapłaństwa!" Ksiądz Woźnicki obraża arcybiskupa i nazywa go "szczawiem"

fot. Kadr filmu z kanału "Czcigodny"/ YouTube
fot. Kadr filmu z kanału "Czcigodny"/ YouTube

O kontrowersyjnym księdzu redakcja epoznan.pl pisała wiele razy na swoich łamach.

Ksiądz Woźnicki zasłynął w Poznaniu głównie z głośnej eksmisji. Został wydalony z Towarzystwa Salezjanów już kilka lat temu i choć dom zakonny już dawno temu wezwał go do opuszczenia obiektu, mężczyzna wciąż tam mieszkał, aż do momentu eksmisji.

Ksiądz również został ukarany karą grzywny za próbę fotografowania dekoltu policjantki, o czym redakcja epoznan.pl pisała tutaj. Miał on znieważyć policjantkę będącą na służbie. Chodziło o to, że podczas rozprawy ksiądz nie chciał założyć maseczki, a do policjantów skierował pytanie, czy służą diabłu. Policjantkę nazwał ladacznicą.

Tym razem obraził arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Podczas odprawianej w Internecie mszy, wygłaszając kazanie mówił - Gądecki, to jest taki mały chłopiec, a 50 lat kapłaństwa będzie obchodził. Kupcie mu nocnik! Kupcie mu nocnik na 50. rocznicę kapłaństwa! I zabawkę, żeby słyszał, jak na niej usiądzie lulululu! Taka jest dojrzałość tego szczawia - przemawiał Woźnicki do wiernych. Wspomniał również o księdzu Dawidzie Nowaku, pytał gdzie ma tatuaże i czy jest draniem, czy księdzem.

- Młodzież wychowujesz w szkole? A łańcuchy na co ci? - pytał retorycznie Woźnicki, któremu nie podobało się to, że ksiądz Dawid Nowak nosi łańcuchy i tatuaże, nazwał go nawet głupkiem.

Pod nagraniem z kazaniem księdza Woźnickiego pojawiły się przychylne dla niego komentarze od Internautów - Ksiądz mówi jak jest, niestety...- skwitował Internauta.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro