Reklama

Były burmistrz Murowanej Gośliny z kolejnymi zarzutami. Znęcał się nad żoną i dopuszczał się innych czynności seksualnych z 12-latką?

fot. Dariusz U. / FB
fot. Dariusz U. / FB

Są nowe informacje.

Jak ujawniono w programie "Śledczym okiem" na TVP INFO, Dariusz U. usłyszał zarzuty związane nie tylko z zarządzaniem lokalnym samorządem. Przygotowano dwa akty oskarżenia w jego sprawie. Jeden to 24 zarzuty, o czym pisaliśmy już wcześniej. W drugim akcie oskarżenia pojawiły się tylko dwa zarzuty: dotyczące psychicznego znęcania się nad swoją byłą żoną - Ukrainką Iryną S. Mężczyźnie zarzuca się też, że przez okres dwóch lat dopuszczał się innych czynności seksualnych z 12-letnią córką kobiety. Para się rozwiodła, a do teraz trwa sądowa sprawa o alimenty.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Dariusz U., ówczesny burmistrz Murowanej Gośliny, na początku 2022 roku został zatrzymany i usłyszał zarzuty dotyczące m.in. korupcji, żądania łapówek jako warunku wykonania czynności urzędowych i niedopełnienia obowiązków służbowych przez burmistrza. W czerwcu Prokuratura Krajowa podała, że U. zarzucono popełnienie 24 przestępstw. - W tym m.in. o charakterze korupcyjnym polegających na przyjęciu korzyści majątkowych w związku z pełnioną funkcją kwalifikowane z art. 228 § 3 kk, przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej kwalifikowane z art. 231 § 2 kk oraz złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych w latach 2020 - 2022 w tym zatajenia w oświadczeniu za 2020 roku dochodów w wysokości 156 tysięcy złotych kwalifikowane z art. 233 § 1 i 6 kk. Czyny zarzucane oskarżonemu zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności - informowała PK. Dariusz U. wciąż przebywa w areszcie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro