Reklama
Reklama

Poznań Główny: kilkadziesiąt osób w kolejce do kasy, czynna 1 na 10. A do tego brak klimatyzacji

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Z taką sytuacją mierzyli się w czwartek pasażerowie.

O sprawie napisała do nas Czytelniczka. - Czwartek godz.18.30, dworzec Poznań Główny. Na 10 kas otwarta 1! Kolejka kilkudziesięciu osób! Brak klimatyzacji. Masakra, tragedia. Prawie zemdlałam na dworcu - napisała.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z PKP. Jak wyjaśnił nam Michał Stilger, rzecznik Polskich Kolei Państwowych, za kasy biletowe odpowiadają spółki przewozowe POLREGIO, Koleje Wielkopolskie, PKP Intercity. - Polskie Koleje Państwowe nie są operatorem kas biletowych. Zarządzamy nieruchomościami kolejowymi, w tym dworcami, na których przewoźnicy wynajmują pomieszczenia przeznaczone na kasy biletowe. O ich liczbie, godzinach otwarcia itd. decydują wyłącznie spółki przewozowe. Informacje o godz. otwarcia kas znajdują się na stronach internetowych przewoźników - tłumaczy.

A co z wysoką temperaturą w holu dworca? PKP potwierdza, że klimatyzacja nie działa. - Obecnie trwają prace nad przywróceniem do pełnej sprawności klimatyzacji w budynku nowego dworca Poznań Główny. Naprawa wymagała wymontowania części urządzeń klimatyzacyjnych i przewiezienia ich do zewnętrznej firmy serwisowej. Oczekujemy na naprawę tych elementów i ponowne zamontowanie ich w budynku dworca - dodaje Stilger.

  • Aktualizacja
    środa, 23.08.2023 r., godz. 11.28
    Aktualizacja
    środa, 23.08.2023 r., godz. 11.28
    Już po naszej publikacji, do tekstu odniosła się spółka PKP Intercity: "W miniony czwartek w godzinach wskazanych przez czytelniczkę na dworcu PKP Poznań Główny działały dwie z czterech kas przewoźnika PKP Intercity. W dwóch kasach następowała zmiana pracowników. Tego dnia na dworcu obsługa klientów była utrudniona ze względu na awarię internetu występującą w części kas. Kasjerzy wydawali poświadczenia o awarii kas, tak aby zakup biletu w pociągu był możliwy bez dodatkowych opłat. Na terenie dworca Poznań Główny oraz w jego okolicach jest dostępnych w sumie 12 biletomatów: 9 biletomatów znajdujące się zarówno w hali dworca jak i przed jego wejściem, 2 biletomaty znajdujące się w hali kasowej Dworca Zachodniego oraz jeden wideomat znajdujący się w holu głównym przy kasach biletowych." - napisał do nas Cezary Nowak, Rzecznik Prasowy PKP Intercity.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
37.48 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro