Reklama
Reklama

Lista najlepszych uczelni na świecie: UAM prawie 1000 miejsc za Harvardem

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. UAM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. UAM Poznań

Opublikowano wyniki Academic Ranking of World Universities (rankingu szanghajskiego).

Jak przekazuje Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, w światowej czołówce niezmiennie znajdują się Harvard University i Stanford University oraz Massachusetts Institute of Technology. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu utrzymał swoją pozycję i tak jak w poprzednich dwóch latach uplasował się w przedziale 901-1000.

"Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu utrzymał swoją pozycję i kolejny raz znaleźliśmy się pośród tysiąca najlepszych szkół wyższych na świecie. Ranking szanghajski bierze pod uwagę ponad 20 tysięcy jednostek naukowych z całego świata, więc to bardzo dobry wynik. Udoskonalając naukę i dydaktykę, mamy nadzieję w przyszłości zajmować wyższe miejsca, nie tylko w tym, ale we wszystkich rankingach"- mówi prof. Tadeusz Wallas, prorektor UAM ds. kadr i rozwoju.

Jak przekazano, w tym roku sklasyfikowanych zostało 9 uczelni z Polski. "W stosunku do roku ubiegłego UAM odnotował wzrost we wskaźniku oceniającym publikacje w Nature i Science (N&S)" - informują przedstawiciele poznańskiej uczelni.

"Ranking szanghajski ocenia uczelnie wyższe, wykorzystując dane o laureatach nagrody Nobla i medalu Fieldsa, najwyżej cytowanych pracach, artykułach opublikowanych w Nature i Science oraz dane z baz Science Citation Index-Expanded i Social Science Citation Index (Clarivate Analytics)" - podkreślają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
11.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro