Reklama
Reklama

Są ostateczne wyniki naboru do szkół średnich. 635 osób nie dostało się do żadnej szkoły

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Wokandapix / Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Wokandapix / Pixabay

Na tych kandydatów, którzy nie znaleźli się na listach, wciąż czekają miejsca w poznańskich placówkach - teraz decyzje należą do ich dyrektorów.

Jak przekazują przedstawiciele magistratu obecnie w Poznaniu jest 635 osób, które nie dostały się do żadnej szkoły. Wśród nich są kandydaci, którzy nie wyrazili woli uczęszczania do wybranej placówki oraz nie zakwalifikowali się w I lub II turze. Czeka na nich ponad 700 miejsc w placówkach poznańskich.

"Kandydaci, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, powinni zanieść wniosek oraz oryginały dokumentów do placówki, do której chcieliby uczęszczać. Decyzje należą teraz do dyrektorów konkretnych placówek - to oni analizując wyniki kandydatów oraz progi punktowe w oddziałach, będą podejmowali decyzję o przyjęciu lub nie. Każdy kandydat będący mieszkańcem Metropolii Poznań, który nie dostał się do żadnej placówki, znajdzie miejsce w poznańskiej szkole ponadpodstawowej" - informują miejscy urzędnicy.

Informacje o wolnych miejscach w publicznych liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia po zakończeniu postępowania uzupełniającego i ich dokładnej liczbie w poszczególnych placówkach, będzie można znaleźć na stronie internetowej www.ko.poznan.pl 11 sierpnia 2023 r. po godz. 15:00, oraz od 14 sierpnia na stronie internetowej www.nabor.pcss.pl.

W ofercie rekrutacyjnej na rok szkolny 2023/2024 Miasto Poznań przygotowało wstępnie 12 207 miejsc. "To prawie 4500 miejsc więcej niż absolwentów poznańskich szkół podstawowych w 2023 roku. Wspólna oferta Miasta i Powiatu Poznańskiego obejmowała 14 252 miejsca - 7188 w liceach ogólnokształcących, 5031 w technikach oraz 2033 w branżowych szkołach I stopnia" - dodają przedstawiciele magistratu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
22.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro