Reklama

Senator PO z Poznania rozstał się ze znaną żoną? Plotki o zdradzie tuż przed wyborami

fot. PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński
fot. PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

Portale plotkarskie huczą w środę od informacji o Marcinie Bosackim.

Z ustaleń portalu plejada.pl wynika, że senator pochodzący z Poznania miesiąc temu wyprowadził się z domu zostawiając rodzinę dla innej kobiety. Jego żoną od blisko 30 lat jest znana dziennikarka Katarzyna Bosacka. Para ma czworo dzieci.

Dziennikarka nie skomentowała doniesień. Senator wystosował natomiast krótkie oświadczenie, które ukazało się w mediach: "Kierując się szacunkiem wobec mojej żony, a także ochroną najbliższych, przede wszystkim naszych dzieci, nie chcę w jakikolwiek sposób komentować informacji mającej na celu wywołanie niepotrzebnej sensacji. Proszę o uszanowanie mojej decyzji".

Informacja o rozstaniu pary prawdopodobnie nie wzbudziłaby tak dużego zainteresowania, gdyby nie fakt, że za 2 miesiące odbędą się wybory parlamentarne. Marcin Bosacki, obecnie senator, miałby w nich startować na listach do Sejmu. Taką informację w lipcu podała Wirtualna Polska. Jest bowiem szanowany w Platformie Obywatelskiej za rozliczanie obecnej władzy, a tym samym sprawdziłby się w sejmowych ławach.

Jeszcze we wtorek miał ogromną szansę na to, by być "jedynką" na poznańskiej liście Koalicji Obywatelskiej. Doniesienia plotkarskich portali mogą to jednak zmienić. Politycy PO z Poznania w rozmowie z Gazetą Wyborczą anonimowo przyznają, że sytuacja może być problematyczna. Ludziom może się bowiem nie spodobać zachowanie Bosackiego. To natomiast może oznaczać, że straci najwyższą pozycję na liście. Waldy Dzikowski w rozmowie z GW zaznacza jednak, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro