Reklama
Reklama

W pociągu: "dziewczyna kładzie skarpety na siedzenie obok, babcia sandały na siedzenie wnuczki, a wnuczka biega w adidasach po siedzeniach"

fot. Krzysztof
fot. Krzysztof

Taka sytuacja w pociągu relacji Poznań - Wrocław.

W tej sprawie napisał do nas oburzony Czytelnik. - Kultura podróżowania Polaków. Pociąg relacji Poznań - Wrocław. Oczytana dziewucha ściąga swoje trampki i kładzie swoje brudne skarpety na siedzenie obok, babcia trzyma swoje sandały na siedzeniu wnuczki, która biega w adidasach po siedzeniach. Niech żyje Polska! - napisał Krzysztof.

Pod koniec lipca głos w sprawie podróży np. pociągiem i ściągania w trakcie butów zabrała Aleksandra Pakuła zajmująca się profesjonalnie zasadami etykiety. - Nie ma usprawiedliwienia dla takiego zachowania. W pociągu, w samolocie i w innych środkach transportu publicznego nie wypada zdejmować butów. To bardzo niegrzeczne zachowanie. Puchną Ci nogi lub masz inne problemy? Wybierz na podróż wygodniejsze obuwie (nawet przypominające kapcie), ale nigdy nie zostawaj z gołymi nogami lub w skarpetkach - napisała w poście na Instagramie, czym wywołała sporą dyskusję. Wiele osób przyznało jej rację, ale było też spore grono z odmiennym zdaniem.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
16.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro