Reklama

Pada i chłodno, ale "można się schłodzić" przy mgławicach. "Czy nas stać na taką rozrzutność?"

fot. Tom
fot. Tom

W tej sprawie napisało do nas dwóch Czytelników.

Od lat w trakcie upałów Aquanet ustawia na terenie Poznania mgławice i kurtyny wodne, w których poznaniacy mogą szukać ochłody. Ostatnie dni z upałami nie mają jednak nic wspólnego, a mgławice ustawione w mieście i tak działają.

- Tak dzisiaj jest upalnie, że można się jeszcze schłodzić - napisał do nas Czytelnik Tom. Na ten sam problem uwagę zwraca też inny mieszkaniec. - Jak to jest, że jest obecnie 13 stopni, deszcz pada, a koło AWF-u przy Królowej Jadwigi stoi kurtyna wodna, która cały czas leje wodę i nie wiem do schładzania się czy do picia. Nie rozumiem tego. Czy nas naprawdę stać na taką rozrzutność - pyta.

Zofia Koszutska-Taciak z Aquanetu wyjaśnia, że dziś mgławice działają po włączeniu przycisku. - Kiedyś rzeczywiście były włączone bez przerwy, ale od dawna urządzenia są wyposażone w przyciski i dopiero jak ktoś naciśnie przycisk, woda zaczyna lecieć. To kwestia oszczędności - mówi. - Niestety, ale zdarzają się usterki. Po prostu dochodzi do zablokowania przycisku. Dziękujemy za sygnał, sprawdzimy wskazane lokalizacje - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro