Reklama
Reklama

Przyszedł na piknik z Morawieckim w koszulce "Je**ć PiS". Chwilę później dostał wezwanie do sądu

fot. Dawid Bela, krotoszynska.pl
fot. Dawid Bela, krotoszynska.pl

Jak informowaliśmy na epoznan.pl, pod koniec lipca 65-letni pan Janusz pojawił się na pikniku organizowanym przez PiS w Krotoszynie. Miał na sobie wymowną koszulkę. Zdjęcie z panem Januszem w roli głównej znalazło się m.in. w galerii z wydarzenia na portalu krotoszynska.pl i wzbudziło ogromne zainteresowanie. W rozmowie z Gazetą wyborczą mężczyzna przyznał, że ma 27 koszulek z napisem "Je**ć PiS", a na teren pikniku dostał się podstępem - koszulkę ukrył pod zapiętą koszulą i dopiero po wejściu odsłonił napis. Pan Janusz chciał zrobić sobie zdjęcie z premierem, ale mu to uniemożliwiono. Interweniowali funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa. Zasłaniali mężczyznę, który ustawił się za premierem.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Teraz Gazeta Wyborcza podaje, że zaledwie kilka dni po incydencie mężczyzna dostał wezwanie do sądu. Chodzi jednak o inną sprawę - napisu "Je**ć PiS" na jego aucie. Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do służb jesienią 2022 roku. Pan Janusz podejrzewa, że wezwanie otrzymane teraz nie jest przypadkiem tylko pokłosiem jego wizyty na pikniku w Krotoszynie.

Przypomnijmy, że o 65-latku, który od kilku lat regularnie chodzi ubrany w koszulce z napisem "Je**ć PiS" pisaliśmy już w ubiegłym roku. Wówczas mężczyzna pojawił się na odsłonięciu pomnika Jana Szyszki w Jarocinie, co nie spodobało się części osób uczestniczących w wydarzeniu. Zgłosili sprawę funkcjonariuszom, a ci wylegitymowali mężczyznę. 65-latek myślał, że na legitymowaniu się skończy. Ale kilka tygodni później do jego domu dotarło wezwanie z jarocińskiej policji. W komendzie dowiedział się, że dostanie mandat w wysokości 50 złotych za umieszczenie nieobyczajnego napisu w miejscu publicznym. Mężczyzna go nie przyjął. Ostatecznie sprawa trafiła do sądu, który w trybie nakazowym ukarał go karą w wysokości 50 złotych i obciążył kosztami sądowymi w wysokości 80 złotych. 65-latek odwołał się od tego wyroku. Ale to nie pomogło, dostał mandat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro