Reklama
Reklama

Kilkanaście godzin intensywnych opadów w Poznaniu. Wszystkie służby w pełnej gotowości

fot. Mariusz Wiśniewski / FB
fot. Mariusz Wiśniewski / FB

Padać może nawet do godzin porannych w poniedziałek.

Sytuację podsumowuje również zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. "Na ten moment Strażacy interweniowali w Poznaniu przy ok. 50 zdarzeniach. Trudniejsza sytuacja jest i więcej interwencji PSP na terenie Powiatu Poznańskiego. Wszystkie kluczowe służby miejskie działają, całość sytuacji monitoruje Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania"- przekazuje za pośrednictwem portalu społecznościowego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak relacjonuje, strażacy oraz służby techniczne Aquanet SA udrażniają przepust Bogdanki - w rejonie Pułaskiego i al. Wielkopolskiej, gdzie aktualnie sytuacja jest najtrudniejsza. "Nie mamy jednak żadnych poważniejszych zgłoszeń w zakresie uszkodzeń infrastruktury publicznej" - podkreśla Wiśniewski.

Potwierdza również nasze wcześniejsze informacje, że przejezdność wszystkich linii komunikacji autobusowej i tramwajowej jest utrzymana. Woda ze wskazanych przez przedstawicieli MPK ulic jest sukcesywnie wypompowywana przez strażaków.

Na ulicach nieustannie swoje działania prowadzą też strażnicy miejscy, którzy między innymi usuwają powalone gałęzie z ulic. Z kolei serwis sygnalizacji działający na zlecenie ZDM prowadzi działania u zbiegu ulic Bukowskiej i Sławińskiej oraz Głogowskiej i Ostatniej.

"Prosimy o zachowanie ostrożności" - apeluje zastępca prezydenta Poznania.

O sytuacji w Poznaniu i powiecie pisaliśmy również tutaj. O obowiązujących ostrzeżeniach IMGW przeczytamy między innymi tutaj i tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
52.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro