Reklama

Wielka ulewa w Poznaniu i powiecie. Zalane ulice, podtopienia, a nawet "wodospad"

"Wodospad" przy Galerii Dębiec | fot. Karolina
"Wodospad" przy Galerii Dębiec | fot. Karolina

Cały czas docierają do nas zdjęcia i filmy od naszych Czytelników.

To kolejny dzień opadów w Poznaniu i powiecie. Jednak dziś ulewa z godziny na godzinę staje się bardziej intensywna. Przed godziną 14 zmieniono obowiązujące do tej pory ostrzeżenie IMGW o intensywnych opadach deszczu z II na III stopień. Mogą też występować burze. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Przez cały czas na nasze skrzynki mailowe przychodzą kolejne informacje od naszych Czytelników. Ja nas i informowano, zalana jest między innymi ulica Pszczyńska i Leszczyńska. Zalane są też garaże przy ulicy Bukowskiej, wylał też strumień Ceglanka zalewając ulicę Wągrowiecką. Woda wdarła się też do nowego tunelu łączącego Junikowo z Plewiskami. Jedna z Czytelniczek przesłała nam też film wody ściekającej w okolicach Galerii Dębiec ze schodów. "Galeria Dębiec - jak wodospad" - komentowała Karolina.

Do tej pory strażacy interweniowali na terenie naszego miasta i powiatu już kilkadziesiąt razy. Są to głównie zalania, podtopienia i przeciekające dachy. Właście w Poznaniu i powiecie poznańskim tych interwencji jest najwięcej.

Jak zapewniają przedstawiciele MPK, zarówno autobusy, jak i tramwaje na razie większych problemów z przejazdem nie mają. "Najgorzej sytuacja wygląda na ulicy Kobylepole, gdzie na jezdni znajduje się coraz więcej wody oraz w okolicach oczyszczalni ścieków przy ulicy Serbskiej. Póki co wszędzie jeździmy" - mówi nam kierownik ruchu CNR MPK.  • Aktualizacja
    niedziela, 6.08.2023 r., godz. 14.58
    Aktualizacja
    niedziela, 6.08.2023 r., godz. 14.58
    Jak przekazuje brygadier Sławomir Brandt, oficer prasowy wielkopolskich strażaków, wśród charakterystycznych zdarzeń, przy których działania podejmowali strażacy w Poznaniu i powiecie wymienić możemy: zalaną piwnicę w Centrum onkologii na ul .Garbary oraz zalaną część pomieszczeń w komisariacie policji w Suchym Lesie. W mieście i powiecie strażacy do godziny 14:00 interweniowali już około 100 razy - to największa ilość obsługiwanych zdarzeń w całym regionie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro