Reklama
Reklama

35 kg marihuany w skrytce pod podwoziem lawety zatrzymanej na A2. Kierowcę zdradziło nerwowe zachowanie

fot. KAS
fot. KAS

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Poznania we współpracy z psem Elmo strażników granicznych z Ławicy, przeprowadzili akcję na autostradzie.

Do kontroli zatrzymano lawetę renault master transportującą osobowe bmw bez numerów rejestracyjnych. - Z uwagi na nerwowe zachowanie mezczyzny, mundurowi postanowili przeprowadzic pełna kontrole samochodu i lawety - informuje Małgorzata Spychała-Szuszczyńska z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

- Podwozie lawety skonstruowane było w nietypowy sposób. Po jego rozebraniu, funkcjonariusze znalezli zabudowana skrytke, a w niej 7 hermetycznie zapakowanych paczek z marihuana o łacznej wadze ponad 35 kg. Wartośc zatrzymanej marihuany szacuje sie na ok. 750 tys. zł - dodaje.

Zabezpieczono nie tylko marihuanę, ale też lawetę, która dzięki skrytkom umożliwiała przemyt. Kierowca został zatrzymany. - Przedstawiono mu zarzuty przestepstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jednocześnie majac na uwadze ilośc zatrzymanych środków psychoaktywnych, Sad zastosował w stosunku do podejrzanego areszt tymczasowy na 3 miesiace.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro