Reklama

Tak będzie wyglądała trasa 22. Poznań Maratonu. Podano szczegóły!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk

Maratończycy tradycyjnie wystartują z ul. Grunwaldzkiej, a zakończą swoje zmagania na Placu św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

"Poznańska trasa jest dobra zarówno dla debiutantów, jak i starych wyjadaczy" - mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 22. Poznań Maratonu. "Początkującym biegaczom nie przysporzy ekstremalnych trudności, a doświadczonym maratończykom umożliwi poprawę wyśrubowanych życiówek. Mając w pamięci świetne zeszłoroczne wyniki, postawiliśmy na sprawdzone rozwiązanie z ubiegłej edycji Poznań Maratonu" - dodaje.

S. U. Bałtyk w Kołobrzegu - wypoczynek i rehabilitacja. Tutaj każdy dzień zaczyna się od szumu fal, uśmiechu personelu i troski o Twoje zdrowie. Sprawdź ofertę na www.subaltyk.pl
REKLAMA

Jak przekazano zawodnicy po starcie na ul. Grunwaldzkiej wyruszą w stronę Enea Stadionu. Ulicami Bułgarską i Bukowską będą kierować się w stronę Portu Lotniczego Ławica. Kolejne kilometry trasy poprowadzą ulicami Złotowską, Owczą oraz Cmentarną, by znów wrócić na ulicę Grunwaldzką. Dalej Poznań Maraton pobiegnie, ulicami Jugosłowiańską, Arciszewskiego i Hetmańską aż do Ronda Starołęka. Następnie biegacze skierują się na Rataje (Zamenhofa, Piłsudskiego, Inflancka, Piaśnicka, Chartowo), a biegnąc ulicą Baraniaka, będą wypatrywać Toru Regatowego Malta. Ulicą Jana Pawła II biegacze udadzą się w stronę Ronda Śródka. Dalsza część trasy przebiegnie ulicami Wyszyńskiego, Estkowskiego, Solną oraz Nowowiejskiego. Docierając do Alei Wielkopolskiej, zawodnicy znajdą się na Sołaczu. Ostatnie 10 kilometrów przebiegnie ulicami: Niestachowską, św. Wawrzyńca, Polską, Bułgarską oraz Grunwaldzką, z której w okolicach Bałtyku zawodnicy skręcą na teren Targów, by finiszować na Placu św. Marka.

22. Poznań Maraton odbędzie się 15 października.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
14.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro