Reklama

Miasto przeznaczyło na ten cel 300 tysięcy złotych. Kto może ubiegać się o stypendium?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Łukasz Kędziora
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Łukasz Kędziora

Wystartowała IV edycja Programu Stypendiów Twórczych Miasta Poznania.

Program stypendialny powstał, aby wspierać działania artystyczne i rozwojowe lokalnych twórców i innych przedstawicieli środowiska kulturalnego. Pula środków przeznaczona na stypendia wynosi 300 tys. zł.

"To już kolejny program stypendialny, który ma wesprzeć zdolne poznanianki i zdolnych poznaniaków w ich rozwoju twórczym" - podkreśla Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta. "Chcemy docenić osoby, które wyróżniają się swoimi działaniami i kształtują naszą lokalną kulturę. Mam też nadzieję, że dzięki wsparciu finansowemu będą oni mogli jeszcze bardziej rozwijać swoje umiejętności i poszerzać zakres aktywności" - dodaje.

Ze stypendium skorzystać mogą:
- artyści m.in. z obszaru sztuk wizualnych, muzyki, teatru, tańca, literatury, kina, działań edukacyjnych i interdyscyplinarnych;
- koordynatorzy, animatorzy, producenci projektów kulturalnych i z zakresu edukacji kulturalnej;
- osoby zajmujące się działalnością badawczą lub aktywistyczną, upowszechnianiem kultury lub opieką nad zabytkami.

Wnioski należy złożyć do 4 września do godz. 15:30. Można to zrobić:
- osobiście w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Poznania (parter) przy ul. 3 Maja 46;
- pocztą na adres Wydziału Kultury UMP (ul. 3 Maja 46, 60-728 Poznań) z dopiskiem: "Wniosek o Stypendium Twórcze Miasta Poznania w roku 2023";
- lub elektronicznie: wypełniony formularz wniosku należy wydrukować, podpisać i zeskanować, a następnie przesłać e-mailem (jako PDF lub zdjęcie) na adres [email protected].

W temacie wiadomości należy wpisać: "Wniosek o Stypendium Twórcze Miasta Poznania w roku 2023". Należy zachować oryginał przesłanego elektronicznie wniosku i dostarczyć go najpóźniej w momencie podpisywania umowy stypendialnej.

Wszystkie szczegóły znajdziemy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
53.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro