Reklama

Ukradli piwo za 2000 złotych, zaczęli je pić tuż przy okradzionej hurtowni. Wpadli

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Niezbyt roztropni złodzieje.

W weekend do policjantów z Kalisza dotarła informacja o możliwym włamaniu i kradzieży do nieczynnej hurtowni na terenie miasta. Na miejsce skierowano więc patrol. - Dojeżdżając we wskazane miejsce funkcjonariusze zauważyli osoby, które piły alkohol. W trakcie rozmowy z policjantami, dwaj mężczyźni nie potrafili wyjaśnić w logiczny sposób, gdzie kupili piwo, które pili - wyjaśnia kaliska policja.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Policjanci przyjrzeli się okolicy miejsca, w której spotkano mężczyzn i w krzakach znaleźli ukryte skrzynki z piwem. Szybko okazało się, że pochodzą z pobliskiej hurtowni. - Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Okazało się, że to kaliszanie w wieku 35 i 37 lat. Na podstawie zebranego materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży.

Policjanci ustalili, że mężczyźni przez prawie 2 tygodnie wynosili z hurtowni skrzynki oraz czteropaki piwa. Ukradli łącznie 380 butelek i 90 puszek złotego trunku. Grozi im do 5 lat więzienia. Część skradzionego towaru odzyskano i trafi do właściciela.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro