Reklama

Śmiertelnie potrącił 13-letnią rowerzystkę, właśnie go skazano. W chwili wypadku był po użyciu środków odurzających

fot. policja
fot. policja

Do tragedii doszło w lipcu 2021 roku na drodze z Leszna do Nowej Wsi.

Do potrącenia doszło na przejeździe pieszo-rowerowym. W wypadku uczestniczył kierowca skody. Wstępnie ustalono, że miał jechać z dużą prędkością i zatrzymał się dopiero po kilkunastu metrach. Siła uderzenia była tak duża, że rower, na którym jechała nastolatka, wylądował głęboko w lesie. 13-latkę do szpitala przetransportował śmigłowiec LPR. Trafiła do Poznania. Mimo starań lekarzy, nie udało się jej uratować.

Jak informuje elka.pl, zapadł wyrok w tej sprawie. 32-letni Krystian G. z gminy Lipno został skazany na 5 lat i 3 miesiące więzienia. Dostał też 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz musi zapłacić 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia bliskim ofiary. Wyrok nie jest prawomocny.

Sędzia w trakcie ogłaszania wyroku nawiązał do tego, że mężczyzna w chwili wypadku był w stanie po użyciu środków odurzających. Nie jest to przestępstwo, a wykroczenie, ale sąd nie zlekceważył tej okoliczności. Krystianowi G. groziło 8 lat więzienia, ale prokurator domagał się dla niego 3 lat pozbawienia wolności. Sąd uznał, że 3 lata to za mało. Wskazał też, że mężczyzna nie wyraził skruchy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro