Reklama

Nie tylko Mosty Berdychowskie. Jest przetarg na projekt ścieżki rowerowej, która do nich poprowadzi

fot. PIM
fot. PIM

Którędy ma przebiegać?

Trwają prace przygotowawcze do budowy Mostów Berdychowskich, które połączą Chwaliszewo, Ostrów Tumski i Berdychowo. Zasadnicze prace budowlane mają ruszyć w czwartym kwartale bieżącego roku, a całość ma się zakończyć w 2025 roku. Dziś trwają przede wszystkim prace archeologiczne.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Mosty, a w zasadzie kładki, będą dostępne dla pieszych i rowerzystów. O ile od strony Chwaliszewa będą się łączyć z Wartostradą, o tyle po stronie Berdychowa konieczne jest zaprojektowanie drogi rowerowej. Przetarg w tej sprawie właśnie ogłosiły Poznańskie Inwestycje Miejskie. Droga rowerowa ma połączyć nowe przeprawy nad Wartą i Cybiną ze skrzyżowaniem ulic Jana Pawła II, Baraniaka i Berdychowo. Wykonawca ma opracować dokumentację projektową oraz uzyskać dezycję administracyjną zezwalającą na realizację robót budowlanych. Oferty można składać do 7 sierpnia. Wykonawca będzie mieć 400 dni od momentu podpisania umowy, na przygotowanie dokumentacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro