Reklama

Nocny hałas z Posnanii nie dał spać mieszkance sąsiedniego bloku. "To jest nie do wytrzymania"

fot. Jacek Molski / archiwum
fot. Jacek Molski / archiwum

O sprawie poinformowała nas Czytelniczka.

- Częste zakłócanie ciszy nocnej przez Galerię Posnania jest nie do wytrzymania. Pomijając hałasy w ciągu dnia, problemem są te w nocy ,po godzinie 22.00, kiedy wypoczywam w swoim mieszkaniu, nie mówiąc już o spokojnym śnie! Co mogę z tym zrobić jako mieszkanka sąsiadującego bloku? Gdzie mogę szukać pomocy! - dopytuje nasza Czytelniczka.

Jak poinformowało nas centrum handlowe Posnania, była to jednorazowa sytuacja. - Hałasy były spowodowane pracami, które są związane z rewitalizacją Plazy - usłyszeliśmy. Plaza to teren przed głównym wejściem do CH Posnania.

Nie był to pierwszy raz, gdy mieszkańcy okolicy skarżą się na hałas generowany przez Posnanię. O takich skargach pisaliśmy już w 2016 roku, później w roku 2020. Od tego czasu sporo się jednak zmieniło i takie sygnały zdarzają się incydentalnie. W lutym bieżącego roku pisali do nas mieszkańcy skarżąc się na hałas, ale okazało się, że był on wynikiem awarii. - Podjęliśmy stosowne kroki, aby podobne incydenty nie miały miejsca w przyszłości - zapewniano nas wówczas.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
29.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro