Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak wśród najlepiej zarabiających prezydentów w kraju. Do lidera mu jednak daleko

fot. Jacek Jaśkowiak FB
fot. Jacek Jaśkowiak FB

Wynagrodzeniu prezydentów największych polskich miast przyjrzał się KONKRET24.

Jak wynika z zestawienia przygotowanego przez redakcję należącą do TVN24, numerem jeden pod względem zarobków jest prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski. W ubiegłym roku zarobił 271 tysięcy złotych z tytułu wynagrodzenia za pracę prezydenta, ale w sumie zarobił niemal dwa razy tyle - ponad 503 tysiące złotych. Składa się na to także emerytura oraz pieniądze za wykłady.

Drugie miejsce zajął prezydent Wrocławia, który zarobił w ubiegłym roku 413 tysięcy złotych. 290 tysięcy to wynagrodzenie za pełnienie funkcji prezydenta. Pozostałe środki to pensja za bycie członkiem rad nadzorczych dwóch spółek. Na ostatnim miejscu podium znalazł się Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. W zeszłym roku zarobił nieco ponad 400 tysięcy złotych na co składają się wynagrodzenie za prace jako prezydent, wykłady, umowę zlecenie i prawa autorskie.

Gdzie na liście plasuje się Jacek Jaśkowiak? Tym razem znalazł się na ósmej pozycji z zarobionymi 356 tysiącami złotych. Jak informowaliśmy już w maju, składają się na to wynagrodzenie za pracę jako prezydent (250 tysięcy złotych), a także pieniądze z najmu nieruchomości i wykłady na uczelni. Rok wcześniej prezydent zarobił łącznie 264 tysiące złotych.

Dla porównania warto podać, ile w 2022 roku zarobił Prezydent RP Andrzej Duda. Z jego oświadczenia majątkowego wynika, że było to nieco ponad 453 tysiące złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
37.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro