Reklama
Reklama

Wypożyczyła dacię i jej nie oddała. Uciekała przed policją przez dwa powiaty, w stronę funkcjonariuszy celowano z broni

fot. policja
fot. policja

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór w powiatach leszczyńskim i rawickim.

W sobotę około 18.00 do policjantów z Rawicza dotarła informacja o kobiecie, która kilka tygodni temu przywłaszczyła dacię duster z wypożyczalni w Szczecinie i może przebywać na terenie Rawicza. Miała być w towarzystwie dwóch mężczyzn. Dyżurny o sprawie poinformował patrole, a chwilę później jeden z nich podjął pościg za autem.

Samochodem kierował mężczyzna, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Dacia ruszyła na trasę S5 w stronę Leszna. - Policjanci potwierdzili, że w pojeździe znajduje się kobieta oraz dwóch mężczyzn i samochodem kierował jeden z nich. W czasie trwania pościgu kierowca nie reagował na podawane sygnały świetlne i dźwiękowe, omijał pasem zieleni radiowóz, który zajeżdżał mu drogę. Policjanci realizujący pościg widzieli również jak pasażer siedzący na tylnym siedzeniu dacii wychylił się przez otwarte okno i skierował w ich stronę przedmiot przypominający krótką broń - opisują rawiccy funkcjonariusze.

Pościg trwał do miejscowości Augustowo, gdzie uciekinierzy wyskoczyli z samochodu w trakcie jazdy. - Pojazd poruszał się krótką chwilę samoczynnie zatrzymał się na barierkach ochronnych. Policjanci rozpoczęli pościg pieszo. Poszukiwania trwały na terenie Leszna, funkcjonariusze tej jednostki doskonale znali topografię miejsca i mimo, że każdy ze sprawców uciekła w innym kierunku, szybko zostali zatrzymani - dodają.

Zatrzymani to 24-latka z Lubina, 19-latek z Legnicy oraz 29-latek z Lubina. Jak ustalili policjanci, 24-latka na początku lipca wypożyczyła w Szczecinie dacię duster na 5 dni. - Jednak go nie zwróciła i jak przyznała, wspólnie ze swoim 29-letnim chłopakiem i jego młodszym kolegą podróżowali po całej Polsce. Do Rawicza przyjechali z powodów rodzinnych, jednak nie spodziewali się takiego obrotu sprawy.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli sporo zarzutów. 24-latka będzie odpowiadać za podrobienie podpisu na dokumentach. Policjantom podała się za swoją siostrę. Szybko okazało się, że zrobiła to, bo była poszukiwana. - Okazało się również, że ta sama trójka osób na jednej z rawickich stacji paliw zatankowała wspominane auto za ponad 250 złotych i nie zapłacili za paliwo. Monitoring zarejestrował, że wówczas kierowała samochodem 24-latka, której cofnięto uprawnienia, za co usłyszała kolejny zarzut. Wiadomo również, że ten sam skład osób ukradł alkohol za ponad 270 złotych w jednym z rawickich marketów. W tym samym dniu dokonali oni równie kradzieży alkoholu na terenie miejscowości Sława za ponad 600 złotych.

19-latek będzie odpowiadać za kierowanie przedmiotem przypominającym broń w stronę policjantów, czym zmusił ich do zaniechania prawnej czynności służbowej. Będzie też odpowiadać za współudział w kradzieżach.

- 29-latek stanie przed sądem za ucieczkę i niezatrzymanie się do kontroli drogowej co w myśl przepisów jest przestępstwem. Odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Kara za kradzieże paliwa i alkoholu jakie dokonywał ze swoimi znajomymi również go nie minie.

Zarówno 24-latka, jak i 19-latek trafią za kraty, bo byli poszukiwani za wcześniejsze przewinienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
32.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro