Reklama

Jacek Jaśkowiak porównał zdjęcia Al. Marcinkowskiego po remoncie i z lat 90. No i się zaczęło

Zdjęcie z lat 90. - fot. Jerzy Miecznikowski, cyryl.poznan.pl | fot. FB Jacka Jaśkowiaka
Zdjęcie z lat 90. - fot. Jerzy Miecznikowski, cyryl.poznan.pl | fot. FB Jacka Jaśkowiaka

Na facebookowym profilu prezydenta Poznania zawrzało.

- Prawda, że zieleń przyjemniejsza dla oka niż parking pełen samochodów? - napisał na Fb Jacek Jaśkowiak. I pokazał dwa zdjęcia ukazujące Al. Marcinkowskiego przy skrzyżowaniu z Podgórną. Jedno wykonano w latach 90. i widać na nim auta zajmujące sporo miejsca przy torowisku tramwajowym, na wyznaczonych miejscach do parkowania. Zdjęcie aktualne to już zieleń i zaledwie kilka miejsc parkingowych.

Z komentarzy, których pojawiło się pod zestawieniem prawie 300 wynika jednak, że części mieszkańców pomysł ukazania takiego porównania nie przypadł do gustu. - Nadużycie. Proszę porównać ze stanem sprzed remontu - napisał Kuba Głaz. - Po to, w trakcie mojej kadencji podpisałem razem z Prezydentem Grobelnym, umowę na budowę parkingu, pod placem Wolności. Po remoncie Podgórnej, w 1999 roku, parkowały tam samochody, tylko pod budynkami. Taka mała uwaga, dla sprawiedliwości dziejowej - dodaje Paweł Leszek Klepka, były zastępca prezydenta Poznania. - Wtedy to centrum przynajmniej widać, że żyło. Teraz jest ładniej, ale smutno. Piątek wieczór a tu pustki - zauważa Wojciech. - Na Instagram ładnie, do życia smutne - przyznaje Paweł.

Ale są i pozytywne głosy. - Byłam dziś na Św. Marcin. Zachwyt. Jest dobrze a będzie piękniej jak się zakończą remonty. Przerażają jeszcze wieżowce Alfy bo elewacje 4 z 6 chyba są okropne. Jestem pod wrażeniem zmian. Pozytywnym wrażeniem - podsumowuje Lidia. - Dla niektórych to i tak za mało. Ech.... miasto malkontentów, krytykantów - podsumowała Dorota.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro