Reklama
Reklama

Luboń: PiS organizuje piknik rodzinny na miejskiej plaży. Mieszkańcy: "polityczne agitki proszę organizować w neutralnej przestrzeni"

fot. Marlena Maląg / FB
fot. Marlena Maląg / FB

Piknik odbędzie się w niedzielę.

Prawo i Sprawiedliwość, przy okazji zmiany świadczenia 500+ na 800+ organizuje w całej Polsce cykl pikników rodzinnych. Na jednym z nich w sobotę w Krotoszynie pojawi się nawet premier Mateusz Morawiecki, o czym informowaliśmy już na epoznan.pl. Piknik odbędzie się również w Luboniu. Zaplanowano go na najbliższą niedzielę.

Stosowna informacja pojawiła się w mediach społecznościowych, co wywołało emocje wśród mieszkańców. Piknik odbędzie się bowiem na miejskiej plaży przy ulicy Rzecznej. Jak informują pracownicy, "na piknik zaprasza minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg oraz wojewoda Michał Zieliński". - Na dzieci czeka moc bezpłatnych atrakcji m.in. pokaz baniek mydlanych, dmuchańce oraz konkursy z nagrodami.

W komentarzach pod postem przeważają mało przychylne opinie. - "...do wspólnej zabawy zaprasza pani minister" - nie - nie, to ja ją zapraszam, płacę podatki na jej utrzymanie, wikt i opierunek. Ale w sumie, czy ja ją zapraszam? Może jednak nie... - pisze jeden z mieszkańców. - Do tej pory plaża kojarzyła mi się wyłącznie pozytywnie jako przestrzeń do zabawy, relaksu i przyjemnego spędzania czasu. Do momentu przeczytania tego postu. Skąd taki pomysł? Polityczne agitki proszę organizować w neutralnej miejskiej przestrzeni, kto będzie chciał, to skorzysta. A plaża powinna pozostać strefą relaksu dla każdego, bez względu na poglądy, strefą wolną od polityki i wiążących się z nią złych emocji. Słabo, bardzo słabo! - zauważa Dorota. - Szanowni Państwo, nie wyobrażam sobie na publicznej plaży, którą ukochało moje niepełnosprawne dziecko, obecności pani Marleny Maląg, która już w 2020 r pluła mi w twarz opowiadając na mównicy sejmowej, jakie to wspaniałe mamy wsparcie dla niepełnosprawnych ,bo podwyższono zasiłek pielęgnacyjny dla niepełnosprawnych z 150 zł do 218 zł i jak to rząd nas wspaniałe odciąża. Papier przyjmie wszystko! - pisze Krystyna. Jeszcze inni podsumowują wydarzenie jako "żenadę" i "kampanię wyborczą Mafii PiS".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gorąco i burzowo. Znowu ostrzeżenia meteo dla regionu. Tym razem nawet drugiego stopnia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro