Reklama

6.30 rano, wakacje. "Czy przedmuchiwanie liści maszyną spalinową jest niezbędne o tej godzinie?"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Zakaz używania takich urządzeń w Poznaniu wciąż pozostaje... martwy.

- Godzina 6.30, ul. Rolna, budynek ABW. Na przeciwko duże osiedle Rolna / Saperska. Jest środek wakacji, ludzie mają urlopy, dzieci wakacje, jest bardzo ciepło i okna pootwierane. Czy taka praca jak przedmuchiwanie liści maszyną spalinową, która robi potężny hałas, jest niezbędna o tej godzinie? - dopytuje nasz Czytelnik. - Oczywiście codziennie traktorkiem spalinowym koszenie trawy też od samego rana. Czy jest jakiś przepis, aby to ukrócić, bo ponoć o spalinowych dmuchawach już się mówiło, że jest zakaz używania - dodaje.

Przypominamy - w Poznaniu nie wolno używać dmuchaw do liści. Zarówno spalinowych, jak i elektrycznych. Zakaz wprowadzono 4 sierpnia 2020 roku na podstawie uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Zakaz ma sprawić, że wyeliminowana zostanie "emisja wtórna pyłu", a co za tym idzie poprawi się jakość powietrza w mieście.

Dmuchaw nie wolno używać na terenach miejskich, prywatnych oraz należących do spółdzielni mieszkaniowych. Zakaz obowiązuje przez cały rok. Warto wiedzieć, że za jego złamanie może grozić 500 złotych mandatu, a nawet sprawa w sądzie. Używanie takich urządzeń najlepiej zgłaszać służbom.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
29.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro