Reklama
Reklama

Zaoferował w sklepie seniorowi robiącemu zakupy kawę. Senior dał mu 500 zł i nie zobaczył już ani kawy, ani pieniędzy

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. PZ
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. PZ

Sytuacja zdarzyła się w poniedziałek w jednym ze sklepów na terenie Śremu.

Senior udał się do sklepu po zakupy. Tam podszedł do niego nieznany mu 56-latek, który zaoferował mu kawę za 500 zł. Starszy mężczyzna przystał na ofertę i miał poprosić o 2kg oferowanej kawy. Nieznajomy powiedział seniorowi, że będzie to kosztowało 100 zł, ale senior miał przy sobie tylko banknot 500-złotowy.

Reszty można się już domyślać. Oszust wziął 500 złotych mówiąc, że idzie do samochodu po kawę i resztę pieniędzy. Oczywiście już nie wrócił. Wówczas senior poinformował o wszystkim pracowników sklepu - podaje policja ze Śremu.

Mundurowi na gorąco od razu wszczęli działania polegające na poszukiwaniach oszusta w okolicznych sklepach oraz zostawiania w nich jego rysopisu. W jednym z marketów obsługa zaczęła podejrzewać, że klient, który się tam pojawił, może być rzeczonym oszustem. Nie mylili się.

Policjanci zatrzymali na terenie tego sklepu 56-letniego śremianina, który wcześniej, na terenie innego sklepu oszukał seniora - relacjonuje policja ze Śremu.

Oszust po doprowadzeniu do aresztu usłyszał zarzut oszustwa, do którego przyznał się. Jak się okazało, był już wcześniej notowany.

Policja apeluje do seniorów o rozwagę i rozsądek, kiedy w grę wchodzą tego typu podejrzane oferty i nielegalne propozycje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro