Reklama
Reklama

Nie tylko psom doskwierają upały. Nietypowa interwencja Ekopatrolu

fot. Straż Miejska Miasta Poznania
fot. Straż Miejska Miasta Poznania

Coraz częściej spotkać można miskę z wodą dla psa przed restauracjami, a jeszcze częściej przed stacjami benzynowymi.

Stało się to oczywiste, że pies jest nieodłącznym towarzyszem człowieka. Często sytuacja zmusza właścicieli czworonogów do zabierania ich ze sobą na zakupy, wtedy miłym zaskoczeniem może być miska wypełniona wodą tuż przed budynkiem marketu. Jednak pamiętać należy, że wewnętrzne regulaminy sklepów zawierają punkty dotyczące psów. W sklepach, gdzie sprzedawana jest żywność, pracownicy muszą zachowywać szczególną staranność w stosunku do higieny i czystości w obiekcie, o czym redakcja epoznana.pl pisała poruszając temat pary dwojga ludzi, którzy zostali wyproszeni z Lidla, ponieważ weszli tam ze swoim pupilem. Do marketu może wejść tylko pies przewodnik.

Jednak w upalne dni warto zadbać o to, aby pies nie musiał zostawać ani w rozgrzanym aucie, co zdarzyło się na parkingu marketu w Tarnowie Podgórnym, ani przed sklepem.

W czasie upałów psy, to nie jedyne zwierzęta, która potrzebują nawodnienia. Jak zauważa poznański Ekopatrol, ptaki również potrzebują wody.

Upał doskwiera wszystkim, także zwierzęta są spragnione wody i czasami potrzebują naszej pomocy. Strażnicy Referatu Ekopatrol spragnionego ptaszka napoili i wypuścili na wolność - informuje Straż Miejska Miasta Poznania i apeluje w mediach społecznościowych do ludzi, aby ci pamiętali o wystawianiu w miarę możliwości pojemniki z wodą nie tylko dla psów, ale również dla ptaków i kotów.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami kolejna zimna noc, jest ostrzeżenie meteo
8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro