Reklama

Celowo wjechał autem w rowerzystę i uciekł, odpowie za usiłowanie zabójstwa. "Zmiótł rowerzystę z drogi"

fot. policja
fot. policja

Do zdarzenia doszło w powiecie gnieźnieńskim.

W jeden z ubiegłotygodniowych wieczorów do policjantów dotarło zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty w Turostówku na terenie gminy Kiszkowo. Kierowca osobówki nie zatrzymał się i nie pomógł rannemu mężczyźni, tylko odjechał z miejsca zdarzenia. To przypadkowi ludzie, którzy byli świadkami sytuacji, ruszyli na pomoc rowerzyście.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Karetka wezwana na miejsce zdecydowała o zabraniu 39-letniego mieszkańca Swarzędza do szpitala. Okazało się, że na szczęście nie miał poważniejszych obrażeń. - Na miejsce zostali skierowani policjanci z Kłecka i wydziału ruchu drogowego z Gniezna, którzy wykonując czynności do wypadku drogowego zidentyfikowali kierowcę. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec gminy Kiszkowo. Funkcjonariusze zatrzymali go i osadzili w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. W chwili zdarzenia znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu, ponadto pobrano mu krew do badań - wyjaśnia gnieźnieńska policja.

W toku prowadzonych czynności ustalono, że zdarzenie nie było nieszczęśliwym wypadkiem. - Z przeprowadzonych czynności procesowych i zeznań świadków wynikało, że kierowca udał się swoim samochodem w pościg za rowerzystą, podczas którego świadomie uderzył swoim pojazdem w jadącego na rowerze pokrzywdzonego zmiatając go z drogi - dodaje.

44-letni kierowca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwo przez umyślne potrącenie samochodem pokrzywdzonego. Został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu dożywocie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro