Reklama
Reklama

Coraz mniej uczniów na religii w szkołach. Ojciec Rydzyk apeluje, by religia była w środku zajęć

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Myriams-Fotos / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Myriams-Fotos / pixabay.com

Jego zdaniem, lekcje religii na początku lub końcu zajęć zniechęcają do uczestnictwa.

Ojciec Tadeusz Rydzyk przemawiał na Jasnej Górze na koniec 32. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. W Częstochowie pojawili się Jarosław Kaczyński, minister edukacji Przemysław Czarnek, a list wystosował Andrzej Duda. Ale to słowa ojca Rydzyka wzbudziły zainteresowanie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak podaje Rzeczpospolita, ojciec Rydzyk zaapelował do wiernych o ratowanie młodzieży. Nie jest bowiem tajemnicą, że z roku na rok spada odsetek uczniów uczęszczających na katechezę. W roku szkolnym 2021/2022 na lekcje religii chodziło 82% uczniów i to o 3,3% mniej niż w rok wcześniej. - Widzicie, co się dzieje, jakaś moda, jakaś propaganda, powoduje to, że ileś młodych nie chodzi na katechezę - mówił.

Ksiądz zauważył, że winę za taki stan rzeczy ponoszą m.in. dyrektorzy szkół. Ustawiają bowiem plan lekcji tak, że religia jest na początku lub końcu zajęć. - Dopilnujcie, żeby tego nie było. Pilnujcie tych dyrektorów też, bo szkoła należy do narodu, do was, do rodziców - zaapelował.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro