Reklama
Reklama

Osobówka ciągnie rurę po skrzyżowaniu w centrum Poznania. "Czy taka forma transportu rur na budowę to są standardy firmy Tormel?"

fot. Mikołaj
fot. Mikołaj

Nagranie przedstawiające absurdalną sytuację otrzymaliśmy od Czytelnika.

- Czy taka forma transportu rur na budowę to są standardy firmy Tormel? Czy ta rura nie została zniszczona? Jak można doprowadzać do tak rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego? - dopytuje Mikołaj. - Przypominam, że ulice Poznania to nie jest plac zabaw Tormelu. Ta firma ma wyznaczone granice budowy i swoich absurdów - dodaje.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Poznańskimi Inwestycjami Miejskimi, które mają pieczę na przebudowywanymi ulicami w tym rejonie Poznania. - Jako spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie informujemy, że wskazana przez Panią sytuacja na ul. 27 Grudnia zdecydowanie nie powinna mieć miejsca. Wezwaliśmy Generalnego Wykonawcę do natychmiastowych wyjaśnień. On także w pełni zdaje sobie sprawę z naruszenia podstawowych zasad BHP. Generalny Wykonawca zapewnił, że nie będzie tolerować takich zachowań na placu budowy. Podjął kroki, które mają zapobiec podobnym wydarzeniom w przyszłości i nałożył również karę finansową na podwykonawcę odpowiedzialnego za przedstawioną sytuację. Zobowiązał go także do natychmiastowego usunięcia rury uszkodzonej w wyniku nieprawidłowego transportu i zastąpienia jej nową - zapewnia Maja Chłopocka z PIM.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
2℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro