Reklama
Reklama

Osiedle Batorego: straż miejska zakłada blokady na koła aut, mieszkaniec skarży się, że nie powinna przez brak prawidłowego oznakowania

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

O sytuacji na osiedlu pisaliśmy na epoznan.pl już w styczniu.

Właśnie w styczniu do naszej redakcji napisała Czytelniczka, która skarżyła się, że straż miejska założyła blokadę na koło auta stojącego na rzekomo wyznaczonym miejscu parkingowym. Jak wyjaśnił nam wówczas Przemysław Piwecki z SM, w 2022 roku zakończono na osiedlu prace drogowe związane z wprowadzeniem stałej organizacji ruchu. Część miejsc wówczas zlikwidowano, a wymienione przez Czytelniczkę auto stało właśnie na nim (zatarto tam linie wyznaczające miejsce).

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Teraz nasz inny Czytelnik wskazuje na inny, jego zdaniem, problem. - Straż miejska nadal zakłada nielegalnie blokady na Piątkowe. Od kilku dni przyjeżdża patrol na os. Stefana Batorego i zakładają blokady na parkujące auta. Informują, że zmienił się System Organizacji Ruchu (SOR) i nie wolno parkować poza miejscami wyznaczonymi. Nie jest to prawdą ponieważ dostawiono tylko znaki, ale koperty dla osób niepełnosprawnych są nadal nieprawidłowo oznakowane, więc za wiele nie było zmian. Żeby obowiązywała strefa zamieszkania, plan na papierze musi być spójny z tym, co w terenie - zauważa. - Koperty ani nie są prawidłowo oznakowane znakami pionowymi, jak również pomalowane (brak farby, nieprawidłowa powierzchnia podłoża). Więc są rozbieżności i działania nie powinny być podejmowane - podkreśla.

Zarówno straż miejska, jak i administracja osiedla mają inne zdanie na ten temat. - Na osiedlu Batorego wprowadzona została przez zarządzającego terenem stała organizacja ruchu, co skutkowało zmianą zasad parkowania pojazdów. Wszystkie miejsca parkingowe są wyznaczone i prawidłowo oznakowane - łącznie z tymi dla osób niepełnosprawnych. Zatem strażnicy podejmujący tam interwencje działają zgodnie z przepisami - zapewnia Anna Nowaczyk z SM. Tak samo uważa kierownictwo osiedla. Jak ustaliliśmy, stała organizacja ruchu została przygotowana przez Miejskiego Inżyniera Ruchu i wprowadzona w porozumieniu ze wszystkimi właściwymi instytucjami. Niektóre miejsca dla osób z niepełnosprawnością czekają jeszcze na nowe malowanie, które zostanie wykonane w odpowiednim czasie.

Co istotne, to mieszkańcom zależało na tym, by uporządkować parkowanie na osiedlu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro