Reklama
Reklama

Aquanet prezentuje znalezione "skarby". Przez nie wszyscy możemy mieć problemy

fot. Aquanet SA / FB
fot. Aquanet SA / FB

Pracownicy Aquanetu zaprezentowali kolejne zdjęcia przedmiotów, które można znaleźć w sieci.

Jest to naprawdę ogromy problem. Okazuje się, że do kanalizacji wrzucamy sporo takich odpadów. Śmieci w sieci powodują zatory i są przyczyną awarii.

"Kamienie, cegły itp. - zdarza się, że i takie przedmioty lądują w sieci kanalizacyjnej. Na zdjęciu uchwycone w sieci kamienie oraz "skarby" wyłowione ostatnio przez naszych pracowników Działu Sieci Kanalizacyjnej" - czytamy we wpisie na portalu społecznościowym. "Pamiętajmy, sieć kanalizacyjna to nie kosz na śmieci. Śmieci w sieci powodują zatory i są przyczyną awarii. Nie śmieć w sieć!" - przypominają przedstawiciele spółki.Jak kiedyś tłumaczyła nam rzeczniczka Aquanetu, do kanalizacji wrzucane są najróżniejsze rzeczy, które nie tylko mogą tworzyć problemy tj. zatory w sieci kanalizacyjnej, ale również np. stanowią zagrożenie dla pożytecznych mikroorganizmów, które oczyszczają ścieki w oczyszczalniach.

Co najczęściej można znaleźć w kanalizacji? Są to podpaski, pieluchomajtki, tłuszcze, czy patyczki do uszu. Ale też bardziej nieoczywiste przedmioty - jak choinki po świętach, duże deski, czy szmaty, które wrzucane są do kanalizacji przez włazy. To łącznie nawet setki ton rocznie takich odpadów. "Często takie "złe" praktyki wynikają po prostu z niewiedzy odbiorców, dlatego też Aquanet prowadzi kampanię informacyjno-edukacyjną, która ma na celu wskazać odbiorcom, czego nie należy wrzucać do kanalizacji oraz uświadomić im, że niektóre śmieci są bardzo "kłopotliwe" - informują przedstawiciele Aquanet.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
11.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro