Reklama

W wielkopolskim mieście na stacji PKP podróżni będą kupować bilety poprzez videokonferencję?

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Archiwum
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Archiwum

Mają problem z obsługą biletową na dworcu kolejowym w Gnieźnie.

Działa tam jedna kasa biletowa, która nie zawsze jest czynna, do tego biletomat bardzo często miewa awarie. To powoduje, że pasażerowie, którzy wsiadają do pociągu w Gnieźnie, stają przeważnie w długiej kolejce do konduktora.

Nikt nie czuje się odpowiedzialny za zaistniałą sytuację, bo pomimo kolejnych doniesień o problemach, jakie się pojawiają, sytuacja się nie zmienia - informuje gniezno24.com i dodaje, że w sprawę włączyli się nawet parlamentarzyści. Jeden z nich zwrócił się bezpośrednio do marszałka Marka Woźniaka. Wystosował również pismo, w którym wymienił wszystkie problemy związane ze stacją PKP w Gnieźnie. Polityk otrzymał odpowiedź z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, zapewniono, że prowadzony jest nadzór nad funkcjonowaniem obsługi pasażerów. Jednym z czynników takiej obsługi ma być większa sprzedaż biletów na przewozy PKP Intercity, a ten przewoźnik posiada najbliższą kasę w Poznaniu, dlatego dobrze by było, gdyby otworzył swoją kasę również w Gnieźnie.

Jak podkreśla gniezno24.com, zaskakująca jest propozycja rozwiązania problemu poprzez "wideomat" - Obecnie rozważane są różne rozwiązania, które mają docelowo poprawić komfort zakupu biletów poprzez osoby podróżujące ze stacji Gniezno. Pierwszym z podjętych działań jest jest zlecenie posadowienia "videomatu", tj. urządzenia z funkcją wideołączności, które umożliwia zakup biletu poprzez swego rodzaju wideokonferencję z zewnętrznym kasjerem, obsługującym zdalną sprzedaż biletów - gnieźnieński portal zacytował odpowiedź z Urzędu Marszałkowskiego i kwituje, że na razie nie ma co liczyć na rozwiązanie problemu z kasami biletowymi na stacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro