Reklama
Reklama

W wielkopolskim mieście na stacji PKP podróżni będą kupować bilety poprzez videokonferencję?

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Archiwum
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Archiwum

Mają problem z obsługą biletową na dworcu kolejowym w Gnieźnie.

Działa tam jedna kasa biletowa, która nie zawsze jest czynna, do tego biletomat bardzo często miewa awarie. To powoduje, że pasażerowie, którzy wsiadają do pociągu w Gnieźnie, stają przeważnie w długiej kolejce do konduktora.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Nikt nie czuje się odpowiedzialny za zaistniałą sytuację, bo pomimo kolejnych doniesień o problemach, jakie się pojawiają, sytuacja się nie zmienia - informuje gniezno24.com i dodaje, że w sprawę włączyli się nawet parlamentarzyści. Jeden z nich zwrócił się bezpośrednio do marszałka Marka Woźniaka. Wystosował również pismo, w którym wymienił wszystkie problemy związane ze stacją PKP w Gnieźnie. Polityk otrzymał odpowiedź z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, zapewniono, że prowadzony jest nadzór nad funkcjonowaniem obsługi pasażerów. Jednym z czynników takiej obsługi ma być większa sprzedaż biletów na przewozy PKP Intercity, a ten przewoźnik posiada najbliższą kasę w Poznaniu, dlatego dobrze by było, gdyby otworzył swoją kasę również w Gnieźnie.

Jak podkreśla gniezno24.com, zaskakująca jest propozycja rozwiązania problemu poprzez "wideomat" - Obecnie rozważane są różne rozwiązania, które mają docelowo poprawić komfort zakupu biletów poprzez osoby podróżujące ze stacji Gniezno. Pierwszym z podjętych działań jest jest zlecenie posadowienia "videomatu", tj. urządzenia z funkcją wideołączności, które umożliwia zakup biletu poprzez swego rodzaju wideokonferencję z zewnętrznym kasjerem, obsługującym zdalną sprzedaż biletów - gnieźnieński portal zacytował odpowiedź z Urzędu Marszałkowskiego i kwituje, że na razie nie ma co liczyć na rozwiązanie problemu z kasami biletowymi na stacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
25.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro