Reklama
Reklama

Duży osiedlowy plac zabaw na Piątkowie czynny od 10.00 do 20.00. Bo hałasy przeszkadzają mieszkańcom

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Sytuacja ma miejsce na osiedlu Stefana Batorego.

Na osiedlu w ostatnich dniach pojawiły się komunikaty wywieszone przez Poznańską Spółdzielnię Mieszkaniową, z których można się dowiedzieć, że od 28 czerwca plac zabaw pomiędzy budynkami nr 10 i 11 na osiedlu Batorego jest czynny w określonych godzinach. Konkretnie od 10.00 do 20.00. W tej sprawie napisała do nas Czytelniczka. - Taka sytuacja na os. Stefana Batorego w Poznaniu. Wakacje dla dzieci z ograniczeniami - napisała.

Skontaktowaliśmy się z PSM. Dorota Wesołowska ze spółdzielni przyznaje, że na dyżur Rady Osiedla przyszła w ostatnim czasie "grupa inicjatywna" składająca się prawdopodobnie z mieszkańców bloków, przy których znajduje się plac zabaw. - Poinformowali radnych osiedlowych, że przez plac zabaw jest bardzo głośno i nie mogą odpoczywać we własnych mieszkaniach. Do tego zwrócili uwagę, że na placu po godzinie 20.00 przeważnie pojawia się hałasująca młodzież - tłumaczy Wesołowska.

Grupa protestujących wraz z osiedlowymi radnymi wspólnie uznali, że plac zabaw jest dedykowany głównie młodszym mieszkańcom, którzy korzystają z infrastruktury do godziny 20.00. - Dlatego wypracowano kompromisowe rozwiązanie, by plac był czynny w określonych godzinach. W ten sposób mieszkańcy sąsiednich bloków mogą odpocząć w letnie wieczory i wyspać się rano - dodaje.

Wesołowska zapewnia, że administracja przygląda się tej sprawie. - Będziemy starali się dogodzić wszystkim mieszkańcom - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro