Reklama
Reklama

Od poniedziałku kolejne utrudnienia w Poznaniu. "Jeden z najważniejszych remontów zaplanowanych na tegoroczne wakacje"

fot. ZDM
fot. ZDM

Rusza remont nawierzchni na ulicy Strzeszyńskiej.

W ramach prac ulica zyska nowe warstwy ścieralne i wiążące. - W miejscach newralgicznych (skrzyżowania, miejsca przystanków autobusowych) dodatkowo zostanie zastosowania siatka szklana wzmacniająca konstrukcję jezdni. Na całym remontowanym odcinku odnowione będzie oznakowanie poziome. Wymienione zostaną również wpusty uliczne i włazy kanałowe - wymienia Zarząd Dróg Miejskich.

Niestety, ale remont oznacza utrudnienia dla kierowców. - Prace będą prowadzone połówkowo z utrzymaniem ruchu jednokierunkowego w kierunku centrum, a w celu zmniejszenia ich uciążliwości będą się one odbywać etapami. W etapie pierwszym i drugim remontowany będzie odcinek pomiędzy ul. Druskienicką i Jasielską. W etapie trzecim i czwartym roboty obejmą fragment od ul. Jasielskiej do Lutyckiej, bez możliwości skrętu w ul. Strzeszyńską z ul. Lutyckiej. Końcowe prace, z utrzymaniem jednego kierunku ruchu do centrum, zaplanowano na pasie do prawoskrętu z ul. Strzeszyńskiej w ul. Lutycką - dodaje.

Wyznaczone zostaną objazdy. W kierunku od centrum na zachód będzie trzeba poruszać się ulicami Lutycką, Szczawnicką, Druskienicką. Ruch na Jasielskiej będzie się odbywać w dwóch kierunkach, ale na skrzyżowaniu ze Strzeszyńską będą ograniczenia. - Utrzymane zostaną przystanki autobusowe zgodnie z obowiązującym kierunkiem ruchu, przejścia dla pieszych oraz dojazd i dojście do posesji. W rejonie prac obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się pojazdów - kierowców prosimy o ich wcześniejsze usunięcie.

Remont to utrudnienia nie tylko dla kierowców. Inaczej kursować będą autobusy linii nr 168, 183 i 216. Szczegóły TUTAJ.

Całość ma potrwać pięć tygodni, a więc do połowy sierpnia, i będzie kosztować prawie 2,5 mln złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
31.94 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro