Reklama
Reklama

Trwa festiwal Pride Week. Na zakończenie będzie Marsz Równości. Lekarz z poznańskiego szpitala przyznał się, że był ofiarą homofobii

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Przemysław Łukaszyk/archiwum
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Przemysław Łukaszyk/archiwum

Impreza rozpoczęła się w sobotę, a jej koniec przypada na 1 lipca.

Punktem kulminacyjnym festiwalu będzie poznański Marsz Równości, któremu przyświeca idea walki o prawa osób LGBT+. Marsz zaplanowano na sobotę 1 lipca. Ma on rozpocząć się na ul. Święty Marcin o godzinie 15:00 i zakończyć o 18:00 przed Centrum Kultury Zamek.

Od kilku lat kierujemy naszą ofertę programową do wszystkich mieszkańców i mieszkanek Poznania. Chcemy zbudować z tego festiwal miejski i w tym kierunku zmierzamy z tymi wydarzeniami, tak by były one jak najbardziej inkluzywne i mogły pomieścić jak najwięcej ludzi. To co robimy, przygotowujemy przede wszystkim dla społeczności, byśmy mogli przynajmniej przez chwilę poczuć się w tym kraju i mieście naprawdę europejsko i światowo. Dzięki tym działaniom z roku na rok jest coraz lepiej i możemy nazywać Poznań mianem miasta najbardziej otwartego i tęczowego w Polsce - powiedział dla "Gazety Wyborczej" Arkadiusz Kluk.

Na najbliższy wtorek grupa Stonewall ma w programie promocję książki "Inny Poznań", w której między innymi dr Eryk Matuszkiewicz toksykolog ze Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei opowiada o tym, że jest żywym dowodem na panowanie w Polsce homofobii.

- Polska to jedno, a Poznań to drugie. Z pewnością jest wiele miejsc w kraju, w których panuje homofobia, ale w naszym mieście jest inaczej. Myślę, że powie ci to w Poznaniu każdy, a ja jestem na to żywym dowodem - powiedział dr Eryk Matuszkiewcz.

W książce o queerowym Poznaniu 15 osób odpowiada na pytania Mike'a Urbaniaka, dotyczące osób LGBT+

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro