Reklama
Reklama

Spore korki w rejonie Posnanii: przez wymianę szyn zwężono jezdnię ulicy Jana Pawła II. "Żeby dostać się z Rataj na Śródkę mamy jedną ulicę z jednym pasem ruchu"

Zmiany wprowadzono m.in. tutaj | fot. Google Street View
Zmiany wprowadzono m.in. tutaj | fot. Google Street View

Mimo wakacji to nie jest łatwy poniedziałek na drogach w rejonie ronda Rataje.

Już w ubiegłym tygodniu pisaliśmy na epoznan.pl o rozpoczynającym się w sobotę remoncie węzła tramwajowego Kórnicka. MPK przeprowadza prace na wschodniej części rozjazdu, na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Kórnickiej.

Zmiany weszły w życie w sobotę. MPK w zeszłym tygodniu podawało, że ruch kołowy zostanie tu utrzymany, ale kierowcy muszą się liczyć ze zwężeniem jezdni ulicy Jana Pawła II. Już w weekend okazało się jednak, że nie jest to jedyna zmiana w organizacji ruchu. O czym przekonał się nasz Czytelnik. - Od soboty jest zwężenie na ul. JP2 od ronda Rataje w kierunku ronda Śródka, już w weekend robił się spore korki. Nie ma na ten temat żadnych informacji od ZDM do kiedy to potrwa? Do tego zamknięta ul. Milczańska w kierunku os. Polanka. Czyli żeby z Rataj dostać się na Śródkę mamy jedną ulicę z jednym pasem pas ruchu!? Zostaje jeszcze jazda ul. Chartowo do Baraniaka, no ale to jest przecież kawał drogi - pisze nasz Czytelnik.

Jak zauważa, problem występuje nie tylko na ulicy Jana Pawła II. - W weekend robiły się korki przy Posnanii, na ul. Warczygłowy. Wprowadzono tam zakaz jazdy w stronę ulicy Jana Pawła II. Tego zakazu nikt w weekend nie przestrzegał. Jak faktycznie przejazd tą ulicą zostanie zamknięty, to w tygodniu w godzinach szczytu rondo Rataje będzie w gigantycznych korkach - dodał.

Niestety, ale "proroctwo" naszego Czytelnika się spełnia. Od rana w poniedziałek w rejonie ronda Rataje i Posnanii tworzą się korki. Auta dojeżdżające do ronda od strony A2 stoją już w rejonie wiaduktu nad ulicą Inflancką. Stoi też ulica Warczygłowy przy Posnanii, na której wprowadzono zakaz jazdy w kierunku ulicy Jana Pawła II.

Zapytaliśmy MPK o zamknięcie ulicy Warczygłowy - nie informowano o tym wcześniej. Czekamy też na informację do kiedy potrwają utrudnienia.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 26.06.2023 r., godz. 10.15
    Aktualizacja
    poniedziałek, 26.06.2023 r., godz. 10.15
    - Już w weekend pas umożliwiający dojazd ulicą Warczygłowy został udostępniony kierowcom, a wykonawca został zobligowany do aktualizacji oznakowania. Zakończenie tego etapu prac przewidziane jest na przełom lipca i sierpnia - informuje Agnieszka Smogulecka z MPK Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro