Reklama
Reklama

Nowy Rynek z nowym placem już otwarty dla wszystkich. Jacek Jaśkowiak: "Decyzja o sprzedaży gruntu po PKS nie była łatwa"

fot. Jacek Jaśkowiak/Facebook
fot. Jacek Jaśkowiak/Facebook

Nabyła go firma Skanska.

Redakcja epoznan.pl wielokrotnie informowała o postępach na budowie obiektów na ternie dawnego dworca PKS przy skrzyżowaniu ulic Wierzbięcice/Matyi. W kwietniu oddano do użytku budynek E. W budynku D swoją siedzibę ma Allegro.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

- Mijają cztery lata odkąd rozpoczęliśmy budowę pierwszego budynku naszego największego kompleksu w Polsce. Dziś mamy kolejną ważną datę w kalendarzu inwestycji Nowy Rynek, budynek E otrzymał pozwolenie na użytkowanie i już niebawem zaczną się wprowadzać do niego najemcy - mówił Konrad Ziejewski, dyrektor projektu w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

W poniedziałek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak skomentował w social mediach inwestycję, przyznał, że sprzedaż gruntu pod dawnym dworcem PKS był trudną decyzją - Dzięki transakcji, PKS Poznań obronił się przed upadłością, a na terenie po dawnym dworcu autobusowym powstało 100 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej o wysokim standardzie, co ma bardzo duże znaczenie w procesie pozyskiwania nowych inwestorów. Dodatkowo, ciekawa architektura oraz świetnie zaprojektowana, dostępna dla mieszkańców przestrzeń spotkań i wypoczynku w otoczeniu zieleni, całkowicie odmieniły bardzo ważny obszar w samym centrum miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro