Reklama

Budynek D Nowego Rynku gotowy. To tu swoją siedzibę będzie mieć Allegro

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

To kolejny budynek w ramach kompleksu budowanego przez Skanska.

Budynek D w ramach Nowego Rynku powstającego na terenie byłego dworca PKS przy skrzyżowaniu ulic Wierzbięcice / Matyi ma około 39 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej. - Mijają cztery lata odkąd rozpoczęliśmy budowę pierwszego budynku naszego największego kompleksu w Polsce. Dziś mamy kolejną ważną datę w kalendarzu inwestycji Nowy Rynek - budynek D otrzymał pozwolenie na użytkowanie i już niebawem zaczną się wprowadzać do niego najemcy - mówi Roland Jarosz, Menadżer Projektu w spółce biurowej Skanska.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Budynek, który właśnie uzyskał pozwolenie na użytkowanie, wyróżnia ciekawa fasada mieniąca się odcieniami zieleni i rdzawego różu. - W niższych kondygnacjach znalazły się przeszklone witryny, których celem jest oderwanie gmachu od ziemi. Aby nadać budynkowi lekkości zastosowane zostało zróżnicowanie charakteru i kolorystyki elewacji pokrytych pionowym układem kątowników, które pełnią jednocześnie funkcję zacieniaczy - informuje inwestor.

W obiekcie zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań. - Pojawił się m.in. autorski system operacyjny Connected by Skanska stworzony dla wszystkich użytkowników biura. Za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej, pracownicy np. dostaną się do budynku bez konieczności używania tradycyjnych kart dostępu. Nowy Rynek D będzie także pierwszym budynkiem kompleksu z systemem wentylacji i regulacji temperatury, opartym na belkach chłodzących, które zapewniają większy komfort termiczny, czystsze powietrze oraz cichą pracę urządzeń.

Ale to nie koniec. To pierwszy obiekt w Wielkopolsce, który będzie się ubiegać o certyfikat WELL Core&Shell, który wyróżnia budynki przyjazne zdrowiu i samopoczuciu użytkowników. Projekt budynku D powstał w pracowni medusa group.

To właśnie w tym budynku swoją nową siedzibę będzie mieć Allegro, które w najbliższych tygodniach ma tu rozpocząć wielką przeprowadzkę z Pixela przy ulicy Grunwaldzkiej. Już w styczniu Allegro poinformowało, że na ten rok planuje spory wzrost zatrudnienia. W samym Poznaniu pracę ma znaleźć 330 osób. W nowym budynku największa polska platforma zakupowa zajmie 10 pięter. Początkowo będzie to prawie 25 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, z możliwością powiększenia dostępnej przestrzeni do blisko 30 tysięcy metrów kwadratowych.

- Biuro w Poznaniu jest największym oddziałem Allegro i siedzibą główną od samego początku istnienia firmy. Na co dzień w stolicy Wielkopolski pracują zespoły IT, korporacyjne, obsługa klienta oraz duża część zespołu komercyjnego - w sumie ponad 1300 osób. Przeprowadzka do nowego biura w Poznaniu będzie największym jak dotąd przedsięwzięciem logistycznym w historii biur firmy - informowało w styczniu biuro prasowe. Przez najbliższy rok trwać będzie okres przejściowy - pracownicy Allegro będą pracować w dwóch lokalizacjach. W Pixelu pracować mogło 1300 osób. W nowej lokalizacji to aż 2700 osób.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro