Reklama

Jacek Jaśkowiak opublikował film Donalda Tuska z wiecu w Poznaniu: "Zwyciężymy!"

fot. Kadr z filmu pochodzącego z profilu Donalda Tuska/Facebook.
fot. Kadr z filmu pochodzącego z profilu Donalda Tuska/Facebook.

W piątek na placu Wolności w Poznaniu odbył się wiec Donalda Tuska.

Redakcja epoznan.pl informowała o tym tutaj. Plac był wypełniony ludźmi, niemal brakowało już na nim miejsca. Lider PO Donald Tusk przemawiał do zebranych gwarą poznańską, mówił, że zdaje sobie sprawę z tego, iż poznaniacy mają dosyć "PiSowskiej gemeli". Użył również ostrych słów w stosunku do PiS nazywając członków partii seryjnymi mordercami kobiet, odniósł się w ten sposób do śmierci młodej, ciężarnej kobiety, która zmarła na sepsę, ponieważ lekarze nie mogli wykonać aborcji.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Media odnosiły się do słów Donalda Tuska nazywając je mową nienawiści, a lokalne media z kolei zarzuciły prezydentowi Poznania, że gigantycznymi barierkami z flagami biało-czerwonymi chciał zasłonić niekończące się remonty w centrum miasta.

W niedzielę prezydent Poznania podsumował w social mediach piątkowy wiec -Drogie poznanianki i drodzy poznaniacy (i nie tylko!), jesteście wielcy! Zwyciężymy!

Prezydent do wpisu dołączył film, który Donald Tusk umieścił na swoim profilu facebookowym.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro