Reklama
Reklama

PiS "seryjnymi zabójcami kobiet"? Ostra przemowa Donalda Tuska na wiecu

Wiec Donalda Tuska na pl. Wolności w Poznaniu. | fot. Przemysław Łukaszyk
Wiec Donalda Tuska na pl. Wolności w Poznaniu. | fot. Przemysław Łukaszyk

W piątek o godzinie 18:00 na pl. Wolności w Poznaniu rozpoczął się wiec Donalda Tuska.

Redakcja epoznan.pl informowała o tym, że lider Platformy Obywatelskiej zaplanował wiec w Poznaniu. Z tej okazji częściej jeździły tramwaje kursujące do centrum.

W naszym marszu w Warszawie wzięło udział ponad pół miliona osób. Byliście również wy wśród tych ludzi - zaczął przemowę Donald Tusk i Wielkopolskę nazwał "Wielką Polską".

Na placu zebrały się tłumy - Szczególnie was boli PiSowska gemela - Tusk przemawiał gwarą poznańską do zebranych. Mówił również o tym, że PiS chciał utrudnić wiec w Poznaniu i robił wszystko, żeby posłowie nie mogli w nim uczestniczyć, w tym celu partia rządząca miała przesunąć głosowania - Ale nie z nami takie numery. Tej fali nikt już nie zatrzyma - skwitował Donald Tusk.

Tusk pochwalił Łódź za to, że pieniądze od PiSu za wynajem areny na zebranie przeznaczy na in vitro. Tę informację potwierdziła w mediach społecznościowych prezydent Łodzi Hanna Zdanowska "Dochód z wynajmu zostanie przekazany na miejski program in vitro" - Pierwszy raz w historii partia rządząca sensownie wyda swoje pieniądze - podsumował Tusk.

Donald Tusk podczas przemowy nazwał PiS seryjnymi zabójcami kobiet. Nawiązał do śmierci ciężarnej kobiety, która zmarła na sepsę, ponieważ lekarze nie mogli wykonać aborcji. Portal niezalezna.pl zarzucił Tuskowi, że wykorzystał śmierć kobiety - Tusk w Poznaniu wykorzystał tragiczną śmierć ciężarnej - tak brzmiała druga część tytułu artykułu o wiecu Tuska w Poznaniu.

Zebrane tłumy skandowały, że mają dość rządów PiS - Mamy dość, mamy dość! - powtarzali zebrani.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro