Reklama
Reklama

Gigantyczna kara UOKiK. Jest stanowisko Biedronki

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Materiały prasowe
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Materiały prasowe

Sieć sklepów za akcję "Tarcza Biedronki antyinflacyjna" ma zapłacić 160 mln zł.

Jak już informowaliśmy, w kwietniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Teraz UOKiK podaje, że ukarał Biedronkę za tę akcję. Kara to 160 mln złotych. Biedronka ma nie tylko zapłacić gigantyczną karę, ale też opublikować oświadczenie o decyzji Prezesa UOKiK na stronie internetowej spółki, na profilu Biedronki na Facebooku, we wskazanych stacjach telewizyjnych oraz w sklepach sieci. Podano, że decyzja jest nieprawomocna. Szczegółowo o sprawie pisaliśmy tutaj.

Po południu do naszej redakcji nadesłane zostało oficjalne stanowisko sieci Biedronka w sprawie decyzji UOKiK. Oto jego pełna treść:

"Tarcza Biedronki Antyinflacyjna to wyjątkowa i prekursorska na polskim rynku akcja, która pomogła chronić miliony polskich rodzin przez skutkami rosnącej inflacji. Ubolewamy, że urzędy państwowe, zamiast wspierać przedsiębiorców i miliony polskich rodzin w walce z inflacją, wikłają się w długotrwałe spory prawne, bezprecedensowo kwestionując zasady komunikacji z klientami dotychczas powszechnie przyjęte i niekwestionowane. Jesteśmy zdeterminowani do obrony swoich racji przed niezawisłym sądem. Podkreślamy, że w czasie 79 dni trwania akcji, ceny ponad 200 produktów oferowanych w jej ramach w sklepach sieci Biedronka nie wzrosły, a sam fakt, że klienci w czasie jej trwania nie znaleźli na rynku adekwatnych produktów w niższych cenach, jest najlepszym dowodem na naszą determinację w walce o najniższe ceny. Tym samym zrealizowaliśmy publiczne zobowiązanie do niepodnoszenia cen w okresie, kiedy wskaźnik cen i usług konsumpcyjnych (inflacja CPI) wzrósł z poziomu 7,7 proc. w kwietniu do 15,5 proc. w czerwcu 2022 r."

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro