Reklama
Reklama

Zarzuty dla pijanego Ukraińca, który doprowadził do śmierci 14-letniego rowerzysty. Okazało się, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę

fot. policja
fot. policja

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę w powiecie szamotulskim.

Jak podaje Radio Poznań, 40-letni Ukrainiec usłyszał już zarzuty. Będzie odpowiadać za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a także za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Co więcej, okazało się, że mężczyzna w kwietniu został skazany przez sąd za jazdę w stanie nietrzeźwości i dostał 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów. W ogóle więc nie powinien jechać autem. Andriej R. Przyznał się do stawianych mu zarzutów. Trafił na 3 miesiące do aresztu.

Informowaliśmy już na epoznan.pl, że wszystko rozegrało się około 15.30 w niedzielę na drodze pomiędzy Baborowem i Pamiątkowem. 40-letni kierowca volkswagena passata doprowadził do wypadku, w którym udział brało 9 osób. Wydmuchał 1,6 promila. W wyniku wypadku zmarł 14-letni rowerzysta, a kolejny w poważnym stanie trafił do szpitala. Do szpitala trafiły jeszcze trzy inne osoby uczestniczące w zdarzeniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
29.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro