Reklama

Dwa razy wypisano ją ze szpitala w 40. tygodniu ciąży, urodziła martwe dziecko. Umorzono śledztwo

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Chris Greene / freeimages.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Chris Greene / freeimages.com

Wszystko rozgrywało się we wrześniu 2018 roku we Wrześni.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, prokuratura właśnie drugi raz umorzyła śledztwo w sprawie dwukrotnego wypisano kobiety w 40. tygodniu ciąży z wrzesińskiego szpitala. Ciężarna trafiła do szpitala z podejrzeniem małowodzia, ale w ciągu niespełna tygodnia wypisano ją z lecznicy dwa razy. Lekarze nie stwierdzili bowiem, by występowały jakiekolwiek nieprawidłowości w stanie płodu i wód płodowych. Dwa dni po drugim wyjściu ze szpitala kobieta urodziła martwe dziecko.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

PAP przypomina, że już w 2020 roku Okręgowy Sąd Lekarski z Poznania nałożył karę na ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego poprzez zakazanie mu pełnienia funkcji kierowniczych przez rok. Dwa lata temu prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie po tym jak otrzymała opinię biegłego, z której wynikało, że lekarze nie popełnili błędu medycznego. Inne zdanie miał natomiast biegły, który wypowiadał się w sprawie przed Okręgowym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej.

Pełnomocnik kobiety nie poddał się i także w 2021 roku zaskarżył decyzję prokuratury. Sąd uchylił postanowienie o umorzeniu śledztwa wskazując na konieczność powołania kolejnych biegłych, którzy wydaliby rozstrzygającą opinię. W maju 2023 roku prokuratura ponownie jednak umorzyła śledztwo w sprawie stwierdzając, że czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
39.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro