Reklama
Reklama

Dwa razy wypisano ją ze szpitala w 40. tygodniu ciąży, urodziła martwe dziecko. Umorzono śledztwo

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Chris Greene / freeimages.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Chris Greene / freeimages.com

Wszystko rozgrywało się we wrześniu 2018 roku we Wrześni.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, prokuratura właśnie drugi raz umorzyła śledztwo w sprawie dwukrotnego wypisano kobiety w 40. tygodniu ciąży z wrzesińskiego szpitala. Ciężarna trafiła do szpitala z podejrzeniem małowodzia, ale w ciągu niespełna tygodnia wypisano ją z lecznicy dwa razy. Lekarze nie stwierdzili bowiem, by występowały jakiekolwiek nieprawidłowości w stanie płodu i wód płodowych. Dwa dni po drugim wyjściu ze szpitala kobieta urodziła martwe dziecko.

PAP przypomina, że już w 2020 roku Okręgowy Sąd Lekarski z Poznania nałożył karę na ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego poprzez zakazanie mu pełnienia funkcji kierowniczych przez rok. Dwa lata temu prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie po tym jak otrzymała opinię biegłego, z której wynikało, że lekarze nie popełnili błędu medycznego. Inne zdanie miał natomiast biegły, który wypowiadał się w sprawie przed Okręgowym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej.

Pełnomocnik kobiety nie poddał się i także w 2021 roku zaskarżył decyzję prokuratury. Sąd uchylił postanowienie o umorzeniu śledztwa wskazując na konieczność powołania kolejnych biegłych, którzy wydaliby rozstrzygającą opinię. W maju 2023 roku prokuratura ponownie jednak umorzyła śledztwo w sprawie stwierdzając, że czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
19.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro