Reklama
Reklama

Włamania do mieszkań pod Poznaniem. Jest apel!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Do kilku takich sytuacji miało dojść w ostatnich dniach na terenie gminy Czerwonak.

Przed włamywaczami ostrzegają policjanci z podpoznańskiego komisariatu. "Niestety na terenie naszej gminy w okresie ostatnich kilku dni miały miejsce włamania do mieszkań. Staramy się zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, lecz nie jesteśmy w stanie być w każdym miejscu o jednym czasie" - informują w mediach społecznościowych policjanci z Czerwonaka.

"Nasze bezpieczeństwo zależy też w dużej mierze od nas samych, dlatego apelujemy o czujność oraz przekazywanie wszelkich informacji w przypadku, gdyby ktoś zauważył coś niepokojącego" - dodają. Mieszkańcy mogą zadzwonić pod numery alarmowe: 516878940 lub 112.

Ponadto przy każdej takiej sytuacji funkcjonariusze zwracają uwagę, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy też włamywacza.

"Poinformuj Policję, gdy zauważysz cokolwiek, co wzbudzi Twój niepokój w miejscu zamieszkania; usłyszysz hałasy w mieszkaniu sąsiada, a wiesz, że mieszkańcy wyjechali; zobaczysz nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu; zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, na ulicy lub na parkingu, szczególnie jeżeli próbują robić zdjęcia domu i twojej okolicy" - apelują mundurowi.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro