Reklama
Reklama

Zabił partnerkę na oczach 2-letniej córki. "Jechałem, żeby na oczach 'kruszynki' popełnić samobójstwo"

fot. OSP Dębowiec
fot. OSP Dębowiec

Jest prawomocny wyrok.

O sprawie pisaliśmy na naszym portalu wielokrotnie. 29-letni wówczas Rafał S. w Kopydłówku zajechał drogę swojej partnerce Annie B., która podróżowała z ich wspólnym dzieckiem - 2-letnią dziewczynką. Mężczyzna miał nóż, którym ranił kobietę sześciokrotnie, doprowadzając do jej śmierci. Nożem ranił też siebie. Dziecku nic się nie stało. Matka zdążyła chwilę przed śmiercią oddać dziewczynkę pod opiekę świadkom zdarzenia.

W kwietniu ubiegłego roku ruszył proces. Mężczyzna w sądzie przepraszał bliskich zmarłej i prosił o wybaczenie. Zapewniał, że nie chciał jej zrobić krzywdy. Planował popełnić samobójstwo na jej oczach tłumacząc, że nie potrafi żyć bez partnerki i córki. Kobieta zapowiedziała bowiem, że od niego odchodzi i zabiera dziecko.

W styczniu 2023 roku mężczyzna został skazany na 25 lat więzienia. Apelację od wyroku złożyła prokuratura, domagając się dożywocia.

We wtorek Sąd Apelacyjny w Poznaniu wydał prawomocny wyrok w tej sprawie. Jak informuje "Głos Wielkopolski" poznański sąd podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Koninie. "Do tej tragedii nie powinno dojść z mojej winy. Jechałem w tym dniu po to, żeby na oczach "kruszynki" popełnić samobójstwo" - mówił przed sądem oskarżony. 32-latek spędzi w więzieniu 25 lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro