Reklama
Reklama

Ewakuacja kilkudziesięciu osób z nowego miejskiego bloku przez pęknięcia w mieszkaniu. Urzędnik: "mieliśmy troszeczkę pecha"

fot. wlkp24.info
fot. wlkp24.info

Chodzi o blok w Ostrowie Wielkopolskim.

W ostatnich dniach pisaliśmy już o pęknięciach, jakie pojawiły się w mieszkaniu na parterze rocznego bloku przy ulicy Klasztornej w Ostrowie Wielkopolskim. Trzeba stąd było ewakuować kilkadziesiąt osób. Ostatecznie nadzór budowlany pozwolił wrócić do mieszkań większości lokatorów, a z użytkowania wyłączono dwa mieszkania na parterze (w jednym nikt nie mieszka).

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Co konkretnie stało się w mieszkaniu na parterze? - Zapadła się posadzka gdzieś o 30 procent w mieszkaniu pani na parterze. Spowodowane to było nieustalonymi warunkami gruntowo-wodnymi przez czas budowy i obecnie. Udało się odprowadzić wodę spod budynku. Ponieważ wody nie ma, jest mniejsza wyporność gruntu, siadły posadzki w zakresie skromnym, myślimy, że więcej takiego przypadku nie będzie - powiedział w rozmowie z wlkp24.info Paweł Orleański, inspektor nadzoru budowlanego w Ostrowie Wielkopolskim. Wykonawca budynku zapowiedział natomiast, że jak tylko będzie to możliwe, przystąpi do naprawiania uszkodzeń.

Blok jest miejski, dlatego głos w tej sprawie zabrał też szef Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami z Ostrowa. Jego zdaniem należy mówić o pechu. - Gdyby ten budynek był posadowiony na terenach, gdzie tych cieków nie ma albo są mniejsze, nie doszłoby do tego. No tutaj mieliśmy po prostu - mówiąc kolokwialnie - troszeczkę pecha - podkreśla w rozmowie z wlkp24.info.

Lokatorzy mieszkania z pęknięciami nie mogą wrócić do swojego lokum. Miasto zaproponowało rodzinie zatrzymanie się w hotelu na czas remontu, a wykonawca bloku zadeklarował, że może pokryć koszty wynajęcia domu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro