Reklama
Reklama

Dzieci przyjechały na wycieczkę szkolną do Bramy Poznania. Młodzież wchodziła na przęsło mostu Jordana. "Nikt z opiekunów ich nie skarcił'?

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

O zdarzeniu redakcja epoznan.pl została poinformowana przez zaniepokojoną Czytelniczkę.

Była ona świadkiem, jak grupa młodzieży należąca do wycieczki szkolnej wchodziła w czwartek około godziny 14:00 na przęsło Mostu Jordana.

- Byłam dziś w BRAMIE POZNANIA i okolicach. Spacerowała tam też wycieczka szkolna. Grupa młodzieży pod opieką dwóch dorosłych kobiet, które nie zareagowały jak dzieciaki wchodziły na przęsło Mostu Jordana. Akurat nie miałam przy sobie telefonu, aby zadzwonić po służby mundurowe. Miałam tylko zwykły aparat fotograficzny. Dzieci po wielkich perypetiach zeszły na ulicę. Nikt z opiekunów ich nie skarcił nawet. Mogło dojść do wypadku. Po czym grupa o14:30 odebrała swoje zarezerwowane bilety na zwiedzanie ekspozycji ICHOT. z poważaniem Katarzyna - wiadomość od Czytelniczki wpłynęła w czwartek po godzinie 21:00.

W ubiegłym roku redakcja epoznan.pl informowała o tragedii na moście Jordana. 45-latka, który wszedł na przęsło mostu nie udało się już uratować.

Wciąż pomimo zakazów zdarza się, że ktoś wchodzi na przęsło mostu. Podobna sytuacja do tej z ubiegłego roku miała miejsce w 2016 roku, gdy z tego samego mostu spadła młoda dziewczyna. Była to wioślarka z Irlandii, która przyjechała do Poznania na Akademickie Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie, podczas których wspólnie z drużyną z miasta Limerick w Irlandii zdobyła brązowy medal. Dziewczyna zmarła po kilku dniach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro